Atık Yağlar Can Dostlara Mama Oluyor

Atık Yağlar Can Dostlara Mama Oluyor

29.12.2021

Burhaniye Belediyesi bitkisel atık yağları toplayarak karşılığında köpek maması alıyor.

Sıfır atık projesi ve bitkisel atık yağların kontrolü yönetmeliği kapsamında çevreyi korumak, ekolojik dengenin koşullarını sağlamak ve deniz kirliliğinin önüne geçmek için Burhaniye Belediyesi bitkisel yağları toplayarak doğaya karışmadan geri dönüşüme kazandırıyor. Topladığı bitkisel atık yağlar karşılığında, sokaktaki dostlarımız için mama temin ediyor.

“HEDEF ÇEVRE DUYARLILIĞI”

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, lisanslı geri kazanım firmasına yollanan yağlar, çevrenin korunması ve ekolojik dengenin sağlanması konusunda çevreye verilen zararın minimuma indirilmesi hedeflenmekte. Burhaniye Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalarda besleme ve sulama ihtiyaçları periyodik olarak devam ederken, Alida Nedim Eraslan Sokak Hayvanları Bakım Evinde yaşayan hayvanlar için de mama takviye destekleri yürütülüyor. Biriktirilen bitkisel atık yağlar Burhaniye Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğüne teslim edilebileceği gibi, miktar fazla olduğu takdirde belediye tarafından adresten de teslim alınabiliyor.

DEVECİLER; “TEMİZ ÇEVRE DUYARLI TOPLUM”

Burhaniye Belediyesi olarak çevreye karşı olan sorumlulukların en üst düzeyde yapılan çalışmalarla yürütüldüğünü söyleyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Sıfır Atık Projesi kapsamında bitkisel atık yağları belediye olarak topluyor, doğaya karışmasına ve çevre kirliliği yaratmasına engel oluyoruz. Karşılığında da düzenli beslemelerini yaptığımız sokak hayvanlarımıza, ek mama sağlıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olup bitkisel atık yağlarını biriktirmelerini ve geri dönüşüme kazandırmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.