Burhaniye’ye Alışveriş Merkezi (Avm) İhalesi Salı Günü Yapılıyor

Burhaniye’ye Alışveriş Merkezi (Avm) İhalesi Salı Günü Yapılıyor

26.12.2021

Burhaniye’de sosyal donatı alanlarının olduğu bir alışveriş merkezi ihtiyacı yapılacak ihale ile yapımına başlanacak. Mülkiyeti Burhaniye Belediyesi’ne ait, Taylıeli Mahallesi 217 Ada 90 parselde kayıtlı 23.761.72 m2 arsa vasıflı toplu işyeri lejantlı taşınmazda üst kullanım hakkı ile A-B-C olmak üzere 3 bloktan oluşan alışveriş ve ticaret merkezinin ihalesi 28 Aralık 2021 Salı Burhaniye Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda kapalı teklif usulü ihalesi yapılacak .

“TAM BİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ”

Merkez, Mimari Avan Projesine göre toplam 23.755,42 m2 inşaat alanına ve 12.200 m2 peyzaj alanına sahip binada 100 adet işyerinin olduğu satış yerleri, yeme-içme alanları, eğlence, oyun alanları, sosyal donatı alanları, teknik hacimler, ATM vb. kullanım alanları bulunacak olup, ihalesi tamamlandıktan sonra yaklaşık 2 buçuk yılda yapımı tamamlanarak halkımızın kullanımına sunulacak.

“PROJE İŞLETİMİN ARDINDAN BELEDİYE MÜLKİYETİNE GEÇECEK”

İhaleyi kazanan firmanın projeyi yapacağı ve kira karşılığında 23 yıl işleteceği Alışveriş ve Ticaret Merkezi için firma belediyeye yıllık kira ödemesi yapacak, belirtilen süre sonrasında ise AVM Burhaniye Belediyesine devredecek.