Pelitköy Deve Güreşleri Nefes Kesti

Pelitköy Deve Güreşleri Nefes Kesti

11.12.2021

Burhaniye’de sezonun ilk deve güreşi olan 23. Geleneksel Pelitköy Folklorik Deve Gösterisi binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Pelitköy Güreş Arenası’nda gerçekleştirilen güreşlere içlerinde ulusal arenalarda güreşmiş develerin de olduğu yaklaşık 200 deve katıldı.

Yediden yetmişe her kesimden seveni olan deve güreşlerinde arenaya çıkarak güreşen develer rakiplerine üstünlük sağlamak için büyük çaba sarf etti. Gösteride ki heyecan adeta nefesleri kesti.

“12 KUPA SAHİPLERİNE VERİLDİ”

Pelitköyde yapılan güreşlerde, başta Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Pelitköy Deveciler Derneği adına olmak üzere 12 adet kupa verildi. Güreşler kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Güreşleri izlemeye gelen güreşseverler de müsabakalarda coşku dolu anlar yaşadı.

“BELEDİYE BAŞKANI GÜREŞLERİ İZLEDİ”

Kupa töreninde katılımcılara seslenen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, deveciliğin önemli bir kültür unsuru olarak yüzyıllardır süregeldiğini ve belediye olarak bu organizasyonun destekçisi olduklarını belirtti.

23.Pelitköy Deve Güreşlerine Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, İlçe Jandarma Komutanı Burak Alim Çelik, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Meclis Üyesi Birol Şahin, CHP İl Başkanı Serkan Sarı , İlçe Başkanı Aylin Yıldırım, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan ve Tamer Midilli, Meclis Üyeleri ve binlerce güreşsever katıldı.