“Belediye Personeline Afad Eğitimi”

“Belediye Personeline Afad Eğitimi”

08.12.2021

Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve İzmir İli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılmış olan afet farkındalık eğitimine Burhaniye Belediyesi de katıldı. Belediye personelinin tamamının katıldığı eğitimler online olarak birçok belediye ve eğitmenin eş zamanlı olarak katılımı ile gerçekleşti.

“ TÜM PERSONEL AFET EĞİTİMİ ALDI”

Afet Farkındalığı Web Tabanlı Eğitim Programına Kıyı Ege Belediyeler Birliği üyesi 64 belediye katılarak; online eğitimle personellerinin konuyla ilgili farkındalıklarının artması ve bilgilenmeleri sağlandı. Afet öncesi yapması gereken hazırlıklar alması gereken önlemler, afet anında uyulması gerekenler ve sonrasında afet etkilerini en aza indirmek için tüm personel bilgilendirildi.

Yaklaşık iki buçuk saat süren eğitimlerde depremlerden, çığ düşmelerine kadar yaşanabilecek tüm doğal afetlerle ilgili bilgi aktarıldı. Yerel yönetimlerin, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasındaki önemi vurgulanırken bireysel olarak alınabilecek önlemler ve doğru davranışlar anlatıldı.

Program tamamlandığında yaklaşık 10 bine yakın belediye personeli afet farkındalık eğitimi almış olacak.