“Halk Meclisi’nde Ortak Akıl Vurgusu”

“Halk Meclisi’nde Ortak Akıl Vurgusu”

05.12.2021

Burhaniye Belediyesi 2.Halk Meclisi Toplantısı, “Ortak Akıl” temasıyla şiddetli yağmura rağmen yoğun bir katılımla Reha Yurdakul salonunda gerçekleşti.

Toplantıya Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Başkanları, Sendikalar,Sivil Toplum Örgütleri ve Derneklerin Temsilcileri,Mahalle Muhtarları, Halk Meclisi Mahalle Temsilcileri ve Burhaniye Belediyesi Daire Müdürleri katıldı.

DEVECİLER 33 AYDA YAPILANLARI ANLATTI

Toplantıda ilk olarak 2019 Mart ayından bu güne kadar gerçekleştirilen projelerin anlatıldığı faaliyet filmi izlettirildi. Ardından Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, göreve geldiği günden itibaren yaptığı ve bundan sonra yapacağı çalışmalarını ve projelerini anlattı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Burhaniye’yi ortak akılla yöneteceklerini vurgulayan Başkan Deveciler, halkın onaylamadığı hiçbir projeye imza atmayacaklarını vurguladı. Başkan Deveciler, “ Seçim çalışmaları sırasında halk meclisi sözü vermiştik. Bugün de halk meclisinin ikinci toplantısını yapıyoruz. Muhtarlar,sivil toplum örgütlerinin,siyasi partilerin,dernek ve odaların temsilcileri ile bir araya geldiğimiz halk meclisini önemsiyoruz. Kararlarımızı alırken eleştiri ve taleplerinizi dikkate alacağız. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz , daha gidecek yolumuz var; söz verdiğimiz gibi tüm projelerimizi yapacağız.” diye konuştu.

“HALK MECLİSİ YÖNETİMİ SEÇİLDİ”

Açılış konuşmasını Halk Meclisi Genel Sekreteri Necmi Şengider’in yaptığı toplantıda Belediye Başkanının konuşması sonrasında Yürütme Kurulu üyeleri seçilerek, demokratik kararların alınması ve halkın taleplerinin en yüksek seviyede değerlendirilebilmesinin yolu açıldı. Muhtarlardan İlker Kurt, Belediye Meclis Üyelerinden Songül Erkeskin, Spor Kulüplerinden Birgi Tuna, Oda Temsilcilerinden Hasan Bayram, Siyasi Partilerden Ertuğrul Yüzen, Sendikalardan Çiğdem Karasakal Avcu, Derneklerden Fahri Cebe Yürütme Kurulu Asil Üyeleri olarak seçildiler. Yedek üyeliklere ise, Efrahim Başa, Derya Bayındır, Erhan Güngör, Cezmi Kazar, Aylin Yıldırım, Mahmut Akkök, Metin Kaptanoğlu seçildi. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Halk Meclisi Genel Sekreteri Necmi Şengider ile birlikte Yürütme Kurulu 9 kişi ile demokratik bir oylamanın ardından oluşturulmuş oldu.

“HALK BELEDİYE BAŞKANINA ŞİKAYET VE TALEPLERİNİ İLETTİ”

Toplantının son aşamasındaki dilek ve temenniler kısmında Başkan Deveciler, vatandaşların soru, istek ve düşüncelerini aldı. Vatandaşları tek tek dinleyip sordukları soruları yanıtlayan Deveciler, açıklamalarda bulunarak sorularla ilgili yapılabileceklerini, plan dahilinde ise programlanacağı zaman ile ilgili bilgiler verdi.

Katılımın yoğun olduğu Halk Meclisi toplantısının bitiminde Başkan Deveciler “Burada konuşulanlar, önümüzde rehber olacak. Alınan kararlar Burhaniye’mize

hayırlı olsun

. Katılımlarınız için teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Toplantının tamamı Burhaniye Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.