“Bi Hareketine Bakar Hayat”

“Bi Hareketine Bakar Hayat”

12.11.2021

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde olduğu gibi Burhaniye’de de trafik güvenliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan 'Bi Hareketine Bakar Hayat' kampanyasının uygulaması başladı.

Kampanya kapsamında, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş, İlçe jandarma Komutan Vekili Başçavuş Serkan İrez ‘in katılımıyla emniyet kemeri uygulaması yapıldı.

“1 KASIM’DA BAŞLAMIŞTI”

ilk uygulaması 1 Kasım 2021’de başlayan uygulamayla etkin şekilde geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanmakta. İkinci uygulama 8 Kasım 2021’den itibaren tüm il ve ilçelerde eş zamanlı yapılarak, kampanya görselleri billboardlarda ve sosyal medya platformları başta olmak üzere; yerel-ulusal basın yayın organları ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde paylaşılmıştı.

“Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında Çanakkale-İzmir karayolunda yapılan uygulamada sürücülere emniyet kemeri takmanın yalnızca tek bir hareket gerektirdiği ve birçok kazada hayat kurtardığı vurgulandı. Uygulamada sürücü ve yolculara maske ve emniyet kemeri aparatı dağıtıldı.