Suçlu Kim Oyunu Taksav’da Sahnelendi

Suçlu Kim Oyunu Taksav’da Sahnelendi

16.12.2019

Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu TAKSAV kapsamında İzmir’de sahne aldı.
Burhaniye Belediyesi’nin sanatta 20. yıl sloganıyla sahnelediği “Suçlu Kim” oyunu 8. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivaline katılarak büyük beğeni topladı. Ulusal ve Uluslararası çapta üne sahip Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) aldığı ödül ve başarılarla adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalar yapan BBKT, İzmir turnesinde Genel Sanat Yönetmeni O. Uğur Mamuk, Oyunun yönetmeni Semra Mamuk ve tiyatronun teknik ve medya sorumlusu Ender Kurt ve oyuncular görev aldı. Filiz Engin’in yazdığı “Suçlu Kim?” Oyunun Eylül ayında Direklerarası seyircilerinden oluşan “Halk Jürisi” üyeleri tarafından 2018-2019 tiyatro sezonunda sosyal sorumluluk dalında ödül kazanmış ve her alandan tiyatro severlerin takdirini kazanmayı başarmıştı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf
(TAKSAV)’ın festival organizasyonu olduğu 8. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivalinde Karşıkaya Deniz Baykal sahnesinde sergilediği performansla, madde bağımlılığıyla ilgili farkındalık yaratarak izleyicileri etkilemeyi başaran “Suçlu Kim” oyunu kazandığı başarı ve övgü ile evine döndü.

İzmir Tiyatro festivalinde sergilenen oyunu izleyen yüzlerce tiyatro severin yanı sıra Kıyı Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler, Karşıyaka Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar, Birlik üyesi SESKEM kurucusu Ali Soner Günüç ve TAKSAV’dan Ahmet Kaya ile birlikte Zeynep Kaya da davetliler arasındaydı.

Sanat adına Burhaniye’de önemli adımlar atıldığını belirten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Belediyemiz Kent tiyatrosu sahnelediği oyunlarla ve yetiştirdiği öğrencilerle Burhaniye’ye sanat anlamında önemli katkılarda bulunuyor. 20. Sanat yılında sosyal sorumluluk projesi olan ‘Suçlu kim’ oyunu ile aldıkları ödülle bunu kanıtladılar. Bu başarılarının 2020 yılı itibariyle devam edeceğine inanıyor” dedi.