Pelitköy’e Yakışan Değişim

Pelitköy’e Yakışan Değişim

11.12.2019

Burhaniye Belediyesi Tarafından Yapılan Hizmetlerle Pelitköy Sahilinin Çehresi Değişiyor.
Burhaniye Belediyesi Pelitköy Sahil Şeridine Yeni Yaptığı Düzenlemelerle Sosyal Yaşam Alanları Yapmaya Başladı. Yaz Sezonuna Kadar Tamamlanarak Kullanıma Açılacak Sahil Şeridinde Vatandaşlar, Piknik Alanlarından Yürüyüş Yollarına, Dinlence Alanlarından Oyun Ve Spor Alanlarına Kadar Birçok Hizmetten Faydalanabilecek.
Yaklaşık Bir Kilometre Uzunlukta Yapılan Sahil Rekreasyon Şeridinde, Pelitköy Bağlarburnu Ve Gadana Mevkileri Olmak Üzere 4 Farklı Yerde Denize Sıfır Piknik Alanları Oluşturuldu. Yaklaşık 100’er Adet Piknik Banklarıyla Birlikte Sahil Dinlence Banklarının Yerleştirildiği Sahil Şeridinde Vatandaşlar Aileleriyle Birlikte Hem Piknik Yapıp Hem De Denize Girebilecek.
Bağlarburnu Ve Gadana Mevkilerinde Belediye Ekipleri Tarafından Yapılan Çalışmalar Kapsamında Bütün Alanlar Yeşillendirilerek Çimle Kaplandı. Bağlarburnu Sahil Şeridinde Yaklaşık 16 Bin M2 Çimlendirme Çalışması Yapılırken Ayrıca, Gadana Mevkisi De Yapılacak Çalışmalarla 12 Bin M2 Çimle Buluşacak. Sahil Şeridindeki Yeşil Alanlara Ayrıca Otomatik Sulama Sistemlerinin Yanı Sıra Engelli Salıncaklı Çocuk Oyun Grupları, Spor Aletleri, Aydınlatmalar Ve Dinlence Grupları Yapıldı. Yaklaşık Bir Kilometre Uzunlukta Kıyı Düzenlemesinin De Yapıldığı Pelitköy Sahilin Alt Yapısı Da Yenilendi.
Yapılan Çalışmaları Aralıklarla Yerinde İnceleyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Pelitköy Sahilinin Son Yıllarda Ki Gelişimiyle Birlikte Yapılan Hizmetlerin De Geliştiğini İfade Ederek Şunları Söyledi. Deveciler “Deniz Ve Yeşil Alanların İç İçe Olması Bu Bölgeyi Özellikle Piknik Yapmak İsteyenler İçin Cazip Bir Yere Çeviriyor. Yaptığımız Düzenleme Ve Çalışmalarla Sahilimizde Zaten Var Olan Bir Kültürü Düzenli Hale Getirdik. Artık Vatandaşlarımız Bir Taraftan Yaptığımız Alanlarda Piknik Yapıp, Bir Taraftan Balık Tutup Denize Girebilecek. Pelitköy’de Başlattığımız Bu Sahil Düzenlemelerimizi Periyodik Olarak Burhaniye’nin Diğer Kıyı Alanlarına Uygulama Çalışmalarına Da Zamanla Başlayacağız” Şeklinde Konuştu.