Develer Pelitköy Arenaya Çıkıyor

Develer Pelitköy Arenaya Çıkıyor

05.12.2019

Burhaniye Belediyesi ve Pelitköy Deveciler Derneği tarafından tertip edilen Deve Güreşleri 8 Aralık’ta Pelitköy Arenasında yapılacak.
2019 sezonunun ilk deve güreşleri 8 Aralık’ta Pelitköy Arenada yapılacak. Bu sene ki güreşler Merhum Salih Karaman anısına düzenlenecek. Geleneksel olarak her sene yapılan ve bu sene 22.si düzenlenecek olan Pelitköy Deve Güreşleri, Burhaniye Belediyesi ve Pelitköy Deveciler Derneğinin işbirliğiyle yapılacak.
Burhaniye, Edremit, Ayvalık, Havran gibi ilçelerin yanı sıra diğer illerden de develerin katılacağı güreşlerde yaklaşık 120 deve arenaya çıkacak.
Bu sezon körfezin ilk deve güreşlerine hazırlandığını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yaklaşık 120 Deve burada güreşe katılacak. Burhaniye’ye yakışır vaziyette bir festival havasında güreşler yapılacak. Binlerce kişinin bu güreşleri beklediğini biliyorum. Devecilik kültürünü ve deve güreşlerini daha da katılımcı hale getirmek adına biz yerel yönetim olarak organizasyonun destekçisiyiz. Çünkü burada bir gün sürecek olan güreşler için yaklaşık 4-5 ay öncesinden hazırlıklar yapılmaya başlanıyor. Devecilerimize ve güreş severlerimize güzel bir güreş günü diliyorum” şeklinde konuştu.