Engelliler Gönlünce Eğlendi

Engelliler Gönlünce Eğlendi

04.12.2019

Burhaniye Belediyesi ve Burhaniye Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen Engelliler günü kutlandı.
3 Aralık Engelliler Günü Burhaniye’de düzenlenen etkinlikle kutlandı. Ahmet Akın Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe katılan yaklaşık 350 engelli ve ailesi yemekli programda bir araya geldi. Sanatçı Ümit Ülperen ve grubunun söylediği şarkılarla doyasıya eğlenen engellilere, aileleri ve ilçe protokolü de eşlik etti. Muhtar ve Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı programda oyun havalarıyla oyunlar oynayarak halaylar çeken davetliler, engellilerle birlikte doyasıya eğlendi.
Engelliler günü dolayısıyla bir konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Yerel yöneticiler olarak duyarlılıkla engellileri erişilebilir hizmetlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirterek, bu hizmetlerden bazılarını hizmete açtıklarını ifade etti. Deveciler engelliler için yaptığımız hizmetlerin en yakın örneği, geçen ay ilçemizde Merkez, Ören, İskele ve Pelitköy’de pilot olarak seçilen parklarımıza engelli salıncakları oldu. Tekerlekli sandalyeli engelli çocuklarımız yaşıtlarıyla birlikte parklarda artık doyasıya eğlenerek salıncaklarına binebiliyor. Burhaniye’de Burhaniye Belediyesi olarak engelleri kaldırmak için elimizden gelen bütün projeleri hayata geçireceğiz.” dedi.
Konuşmasının devamında Deveciler “3 Aralık Dünya Engelliler Gününün engelli vatandaşlarımıza daha huzurlu bir hayat getirmesini ve bütün insanlık için engelsiz bir dünya umuduyla hayatın onlara hep sevinç, mutluluk ve kolaylıklar sunmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Daha sonra söz alan Kent Konseyi Balkanı Necmi Şengider ise “Burhaniye’de engelliler diğer ilçelere mukayese edildiğinde biraz ilerdeler. Eksikliklerimiz hala var. Engelliler meclisimizle engellileri merkezi ve yerel yönetime iştirak ettirebilmek istiyoruz.” diye konuşuyorum
Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Nermin Selçuk yaptığı konuşmada şunlara değindi “Engelliler ve ailelerine sosyal ve kültürel sportif uygulamalar yapılmalıdır” dedi.
Yapılan konuşmalar sonrası Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider’e ve teşekkür plaketi verildi. Ayrıca Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Mehmet Akif Aküzüm tarafından de plaket verildi.