Burhaniyeli Öğretmenler Yemekte Bir Araya Geldi

Burhaniyeli Öğretmenler Yemekte Bir Araya Geldi

24.11.2019

Burhaniye’de ki öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda bir araya geldi.
Öğretmenler günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programı Burhaniyeli öğretmenleri bir araya getirdi. Ahmet Akın Kültür Merkezinde düzenlenen programda emekli öğretmenlere şeref belgesi verildi.
Kültür Merkezini dolduran yaklaşık 500 öğretmenin katıldığı Öğretmenler günü kutlama programı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğretmenlere yönelik yazdığı mektubun okunmasıyla başladı. Okunan mektup sonrası Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner yaptığı konuşmayla öğretmenlerin günü kutladı.
İnsanın ilk eğitimini ailesinden aldığını ama toplumda ki yerinin belirlenmesini öğretmenlerin sağladığını belirterek konuşmasına başlayan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ise yaptığı konuşmada öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve öğretmenin doğruya bilgiye yönettiklerine vurgu yaptı. Deveciler konuşmasının devamında “Bir ülkeyi geri bırakmak için o ülkeyi işgal etmeye gerek yok, yapacağınız tek şey eğitim sistemini bozmaktır. Eğitim sistemi bozulduğunda ülke zaten geriye doğru gider” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni’nin de günün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşma sonrası Öğretmenlik hizmetinde hizmette bulunmuş ve emekli olan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verildi.
Daha sonra programda resim, şiir, masa tenisi müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Top. Bin. Mustafa Kıraç ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler tarafından verildi.
Ayşe Akpınar Meslek Lisesi tarafından sunulan ‘Eserinin Gözünden Öğretmen’ adlı video gösteriminin ardından, 24 Kasım Öğretmenler günü Oratoryosu sahne aldı. Zeybek oyununun oynandığı gece, müzik öğretmenlerinden oluşan grup tarafından düzenlenen konser ve sonrasında yemek ikramlarıyla son buldu.