Burhaniye 29 Ekim’i Coşkuyla Kutladı

Burhaniye 29 Ekim’i Coşkuyla Kutladı

29.10.2019

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları akşam düzenlenen Fener Alayıyla coşku kazandı. Eski kütüphane önünde toplanan kortej Bando eşliğinde, ellerinde bayrak ve flamalarla dev Türk bayrağıyla meydana yürüdü. Kutlamalar çerçevesinde Cumhuriyet Meydanında Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Grup Gündoğarken konseri düzenlendi. Meydanda bulunan binlerce kişiyle birlikte şarkılarını söyleyen grup, Cumhuriyet heyecanını izleyenlere yaşattı.

Konser sonrası coşkulu kalabalığın bayramını kutlayarak bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler; Ulusun, özgür düşünen eşit haklara sahip yurttaşlar haline geldiğini ifade ederek, vatandaşların kalıcı adalet ve huzur talebini ancak Cumhuriyetin Demokrasi ile taçlanmasıyla ulaşabileceğini belirtti. Deveciler “Türkiye Cumhuriyeti Laik ve Demokratik anlayıştan taviz vermeden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerleyecektir Buna hiçbir güç engel olamayacaktır. Bizler kanımız ve canımız pahasına kanımızın son damlasına kadar Cumhuriyetten taviz vermeyeceğiz ve mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Cumhuriyetin demokrasiyi geliştiren en iyi sistem olduğunu ve kişinin hak ve özgürlüklerinin ancak bu sistem içinde güvende olacağının altını çizen Deveciler Başkan Deveciler, Cumhuriyeti yüceltip sürdürmenin her Türk’ün milli görevi olduğunu söyledi.

Konuşmasının sonunda Başkan Deveciler “Ulu Önder Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini yüceltmek ve korumak yolunda Burhaniye Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız. Bu konuda Burhaniyelilerin desteği bizim büyük yardımcımız. Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümünü kutlar başta Büyük ÖnderMustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetin yaşatılması adına canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorumYaşasın. Cumhuriyet. Yaşasın Demokrasi” diyerek konuşmasına son verdi.

Başkan Deveciler, daha sonra Grup Gündoğarken’e teşekkür ederek plaket ve içinde yöresel ürünlerin olduğu hediyeleri verdi. Kutlamalar meydanı dolduran vatandaşların okuduğu marşlar eşliğinde son buldu.