Cumhuriyet Bayramı Burhaniye’de Kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı Burhaniye’de Kutlanıyor

29.10.2019

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Burhaniye’de düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Sabah Kaymakamlık da düzenlenen Tebrikat Programında Kaymakam Hüseyin Öner, İlçe Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mustafa Kıraç ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ilçe protokolü ve kurum temsilcileriyle bir araya gelerek tebrikleri kabul etti.
Tebrikat töreninden sonra Cumhuriyet Meydanında kutlama etkinlikleri yapılmaya başlandı. Etkinlikler kapsamında Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Mustafa Kıraç ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler araç üzerinde halkın bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemine yönelik Kaymakam Hüseyin Öner halka konuşma yaptı. Öner konuşmasında gençlere seslenerek “Ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkaracak gerekli çabayı, vatanseverliği ve sorumluluğu göstereceğinize inanıyorum. Vatanına, milletine, manevi değerlere bağlı, çağdaş ve hür düşünceli eğit insanlar olarak yetiştirildiğinizi görmek bu milletin en büyük idealidir” şeklinde konuştu.

Konuşma ve şiirlerin okunmasının ardından kutlamalar Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve Mysia Grubu tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileriyle sürdü. Burhaniye Bando takımının da katıldığı gösteriler de ilçe genelinde yapılan resim, şiir, voleybol ve atletizm müsabakalarında dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri verildi. Ödül töreni sonrası Öğretmen, öğrenci, velilerden oluşan bando takımı gösterilerini sundu.

Düzenlenen gösteriler sonrası resmigeçit töreni yapıldı. İlçe kurum ve kuruluşların yanı sıra okulların ve spor kulüplerinin de katıldığı resmigeçit töreni resmi ve özel kurum araçlarının geçişleriyle son buldu. Geçit töreni sonrası öğrenciler ve vatandaşlar “Hayat Bayram Olsa” şarkısı eşliğinde balonlar uçuruldu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Akşam 20.00’da Fener Alayı ve daha sonrasında Cumhuriyet Meydanında Grup Gündoğarken konseriyle devam edecek.