Burhaniye Gündüz Bakımevi Protokolü İmzalandı

Burhaniye Gündüz Bakımevi Protokolü İmzalandı

25.10.2019

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Gündüz Bakım evinin yapımı için Bağışçı Nur Çakıroğlu Albak ile protokolü imzaladı.

Burhaniye Belediyesi sosyal sorumluluk projelerini tek tek hayata geçirmeye devam ediyor. Burhaniyelilere verdiği okul öncesi çocuk bakımevi sözü için çalışmalarını hızlandıran Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, bağışçı Nur Çakıroğlu Albak ile protokolü imzalayarak Gündüz Bakımevinin yapımı için çalışmaları başlattı.
Bahçelievler mahallesinde yapımına başlanacak Gündüz Bakımevinin 2020 yılının ortasında hizmete açılması planlanıyor.
Gündüz Bakımeviyle ilgili Başkanlık makamında bağışçı Albak ile protokole imzaları atan Başkan Deveciler, sosyal belediyeciliğin temeli olan projeleri önemsediklerini ifade ederek “Burhaniye’de ilk defa yapılacak bir projeyle vatandaşlarımıza okul öncesi eğitim Gündüz Bakım evimizi kazandıracağız. Hizmete geçireceğimiz Gündüz Bakımeviyle çalışan ailelere destek olacağız. Annelerimiz bu projeyle çocuklarını güvenle bakımevine bırakarak, çalışıp aile birliğine katkı sunmasını sağlayacağız. Çocuklarımız en önemli temel eğitimleri bu yuvalarımızda alacak ve sosyalleşme imkanı bulacak. Bu projenin hayata geçmesinde sayın Nur Çakıroğlu Albak’ın çok önemli payı var. Ben Burhaniyeliler adına kendisine minnetlerimizi iletiyor. Teşekkür ediyorum. Böyle değerli bir işin protokolünü de imzalıyoruz. Burhaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Protokolü imzalarken duygularını ifade eden Bağışcı Nur Çakıroğlu Albak ise yaptığı konuşmada “Doğduğum büyüdüğüm memlekete ufak bir katkım olmasından dolayı çok mutluyum. Burada eğitim görecek çocuklarımızın ilk aldıkları eğitimlerle hayatlarında başarılı bir dönemleri olacak. Başkanımıza bu imkânları verdiği için teşekkür ediyorum. Burhaniye’mize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu
Mülkiyeti Burhaniye Belediyesine ait yaklaşık 1500m2 alan üzerine kurulacak bakımevi tek katlı ve ortalama 500m2 olacak. 3-5 yaş arası 100 öğrencinin eğitim alacağı bakımevinde 5 sınıf, oyun ve etkinlik odaları, yemekhane, güvenlik ve bahçesinde çocuk oyun gurupları yer alacak. Çevre ve Peyzaj düzenlemesiyle modern bir görünüme sahip olacak bakımevi, ilgili Bakanlıkların uygun göreceği müfredatta eğitim hizmeti verecek.