4.Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

4.Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

18.10.2019

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde Burhaniye’de hizmet veren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM)’de, 4. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği kursu verildi. 7 Ekim’de başlayan ve 2 hafta süren kursa; 15 ilden 60 farklı meslek grubunda çalışan 75 kişi katıldı.
Kurs programının teorik kısım eğitim salonunda; uygulamalar ise konuya ve hava şartlarına bağlı olarak arazi, sera, laboratuvar ve distilasyon tesisinde gerçekleştirildi.
18 Ekim Cuma günü Burhaniye Belediyesi Reha Yurdakul salonunda, 7 Ekim’de başlayan kurs programı son buldu. Başarılı olan kursiyerlere, Burhaniye Belediyesi Başkan Vekili Songül Erkeskin ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün sertifikalarını verdi.
Belediye Başkan Vekili Songül Erkeskin kursiyerleri tebrik edip başarılar diledi. Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nin Burhaniye’de olmasından mutluluk duyduğunu belirten Başkan Vekili Erkeskin: “4.sü düzenlenen Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu vesilesiyle Burhaniye’mize gelen ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Doğadan gelen güzelliklerin değerinin bilinmesi ve bunun ülke ekonomisinde değerlendirilmesi bizi mutlu etti” dedi.