Zabıtadan Fırınlara Denetim

Zabıtadan Fırınlara Denetim

09.10.2019

Burhaniye Belediyesi Zabıta ekipleri fırınları denetledi.
Burhaniye Belediyesi halkın sağlığı ve güvenliği için fırınlara rutin denetimlerini sıklaştırdı. Fırınlarda hijyen, gramaj ve ambalaj gibi kontroller yapan Zabıta ekipleri, ruhsat ve evrak kontrolleri de gerçekleştirdi.
İlçe genelinde faaliyet gösteren fırınlara yönelik yapılan denetimlerde ilk olarak imalathaneler başta olmak üzere un depoları ve üretim malzemelerinin hijyen koşullarına uygunluğu denetlendi. Daha sonra unlu mamullerin gramaj, saklama koşullarıyla birlikte işyeri evraklarının kontrolü ve çalışanların temizliğinin de denetimleri yapıldı.
İlçe genelinde bu tür rutin denetimlerin devamlı yapılacağını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Vatandaşlarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Halk sağlığını ciddi anlamda etkileyecek ve bu konuda faaliyet gösteren firmalarımızı kontrol ederek eksikliklerini ve yanlışlarını düzelteceğiz, gerekirse faaliyetine son vereceğiz. Bu konuda firmalarımız da genel manada kurallara uyuyor. Şimdiye kadar çok önemli hususlarla karşılaşmadık. Denetimlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.
İlçe genelinde yapılan denetimlerde, eksik evrak sahibi olanlara uyarıları yapılırken genel anlamda gramaj ve hijyen kurallarına uyulduğu gözlemlendi.