Burhaniye’de Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı

Burhaniye’de Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı

06.10.2019

Dünyada önemi her geçen gün artan yazılım sektörünün en önemi ayaklarından biri olan Robotik kodlama, Burhaniye Belediyesi tarafından açılan kurslarla verilmeye başlandı.
6-10 yaş arası öğrencilere yönelik açılan kurslara kısa zamanda yaklaşık 300 başvuru yapıldı. Başvurularda, yapılan test sonucuna göre 50 öğrenci ön elemeyi geçerek dereceye girdi. Dereceye girenlerin mülakat ve yetenek testleri yapıldıktan sonra başarılı olan 20 öğrenci Burhaniye Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda 8 ay ücretsiz eğitim almaya hak kazandı.
Burhaniye Belediyesi tarafından yapılan ilk eğitimlere Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in şehir dışında olmasından dolayı Başkan vekili Rıfat Özyolcu katıldı. Eğitimler hakkında bilgiler alan Özyolcu, çocuklarla da konuşarak robotik kodlama hakkında düşüncelerini öğrendi.
Sosyal Belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getirdiklerini dile getiren Özyolcu “Geleceğimizin teminatı olan çocuklara yatırım yapmak bizim asli görevlerimizin başında geliyor. Çocuklarımızın beyinleri bilgiye aç ve onlara en güzel bilgileri vererek geleceğe hazırlayacağız” dedi.
Robotik Kodlama eğitimlerinin öğrencilerde Başta Mühendislik, Matematik, Fen gibi temel dersleri desteklediği bunun yanında yaratıcı zekâ düzeyini geliştirdiğini belirten eğitmenler, el becerisi ve zekânın kombinasyonunu sağlayarak beyin de yaratıcılığı tetiklediğinin de altını çizdi.