Can Dostumuz Yeni Yuvasını Buldu

Can Dostumuz Yeni Yuvasını Buldu

04.10.2019

Hayvanları Koruma Gününde, Anaokulu öğrencileri barınaktan bir köpek sahiplendi..

4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde Burhaniye Hayvan Barınağından bir köpek Burhaniye Yıldız Özsaraç Anaokuluna sahiplendirildi. 3-5 yaş arası 143 öğrenciye eğitim veren Yıldız Özsaraç Anaokulu öğretmenleri, öğrencilerine hayvan sevgisi aşılamak, bu konuda duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla Burhaniye Hayvan Barınağı’ndan bir köpek sahiplenmek istediklerini belirterek barınağı ziyaret ettiler. Yaptıkları ziyarette uygun koşullarda bakılabilecek bir köpek beğenen öğretmenler, Burhaniye Belediyesi Sağlık işleri ekipleri ve veteriner eşliğinde son kontrolleri yaparak sahiplik belgelerini tamamladı.

Sahiplenilen köpek, 4 Ekim Hayvanları Koruma gününe dikkat çekilmek amacıyla, Belediye Başkan Vekili Rıfat Özyolcu, Sağlık İşleri Müdürü Barış Hakan ve Belediye Veteriner Hekimi Emrah Güleç tarafından yeni yuvasına götürüldü. Anaokulunda eğitim gören minikler tarafından sevinçle karşılananan hayvan dostumuz 1 çuval mama ve 1 adet mama kabıyla birlikte okula teslim edildi.
Konuyla ilgili Başkan Vekili Rııfat Özyolcu : “ Sadece bugün değil her gün hayvanlara karşı şefkatli olmalıyız. Onlar bize emanet. Belediye olarak üzerimize düşeni elimizden geldiğince yapmaya gayret ediyoruz. Bugün çocuklarımız bu köpeği sahiplenerek büyüklerine örnek olacak bir davranış sergilemiştir. Yeni nesilin doğa sevgisi ve buna bağlı olan hayvan sevgisiyle, hayvan haklarının bilincinde olarak yetişmesi ilçemiz için de ülkemiz için de çok önemli bir konudur” dedi.