Burhaniye Tanzanya İçin Civata Sıktı

Burhaniye Tanzanya İçin Civata Sıktı

03.10.2019

Burhaniyeli İş insanı tarafından “Bir cıvata da sen sık” adıyla sosyal yardım kampanyası düzenlendi. Kampanyadan elde edilecek gelir toparlanarak Tanzanya’da bir yetimhaneye gönderilecek. Kampanyaya Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’i temsilen Başkan Yardımcısı Tamer Midilli katılarak bir cıvata sıkarak destek oldu.
Burhaniyeli İş insanı Sever Makine sahibi Coşkun Sever, Afrika ülkesi Tanzanya’da ki bir yetimhane için yardım kampanyası düzenledi. Burhaniye’de yedek parçaları birleştirerek Tanzanya’ya gönderilmek üzere bir makine üretildi. Burhaniyeli yardımseverlerin, üretilen makinenin parçalarının her birinin cıvatasını sıkarak kampanyaya destek olmasıyla tel örme makinesi birleştirilecek ve makine Tanzanya’ya gönderilecek. Tanzanya’da bu makinede üretilecek teller satılarak elde edilen gelir bir yetimhaneye verilecek.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in şehir dışında olmasından dolayı Başkan Yardımcısı Tamer Midilli kampanyaya destek olmak için fabrikaya giderek bir vida sıktı. Konuyla alakalı konuşan Midilli “Burhaniye Belediyesi olarak bu tür sosyal yardımların her zaman destekçisi ve savunucusu olacağız. Kampanyanın mimarları olarak Tanzanya Büyükelçisi Ali Davutoğlu ve Eşi Yeşim Meço Davutoğlu ile birlikte Coşkun Sever’e bu projelerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.