Kreş Protokolünde Sona Gelindi

Kreş Protokolünde Sona Gelindi

23.9.2019

Burhaniye Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevinin yapımı için imzalanacak protokol öncesi son hazırlıklar tamamladı.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, seçim öncesi Burhaniyelilere verdiği kreş sözü için bağışçı, Nur Çakıroğlu Albak ile protokol öncesi bir araya gelerek son düzenlemeleri gerçekleştirdi.
Eski Belediye Başkanı Ferit Çakıroğlu’nun kızı Nur Çakıroğlu Albak’ın yapım maliyetlerini üstlendiği Kreş ve Gündüz Bakım evinin yapımı ile ilgili, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Başkanlık makamında bir toplantı düzenledi. Nur Çakıroğlu Albak’ın yanı sıra eşi Özcan Albak’ın da katıldığı toplantı da, 2020 yılının 2. sömestr tatilinde yapımının tamamlanması planlanan Gündüz Bakım evinin son hazırlıkları konuşularak, imzalanacak protokol için eksiklikler giderildi.
Mülkiyeti Burhaniye Belediyesine ait yaklaşık 1500m2 alan üzerine kurulacak bakımevi tek katlı ve ortalama 500m2 olacak. 3-5 yaş arası 100 öğrencinin eğitim alacağı bakımevinde 5 sınıf, oyun ve etkinlik odaları, yemekhane, güvenlik ve bahçesinde çocuk oyun gurupları yer alacak. Çevre ve Peyzaj düzenlemesiyle modern bir görünüme sahip olacak bakımevi, ilgili Bakanlıkların uygun göreceği müfredatta eğitim hizmeti verecek.