Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanını Seçti

Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanını Seçti

19.9.2019

Burhaniye Kent Konseyi Engelli Meclisi Genel Kurulu yapıldı.
Burhaniye Kent Konseyi Engelli Meclisi Genel kurulunu gerçekleştirdi. Başkanlığa Mehmet Akif Aküzüm seçildi. Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen kurulda, divan Başkanlığına Rıza Duran, katipliğe ise Bahri Baloğlu ve Ali Özkan seçildi.
Tek liste halinde yapılan genel kurulda Engelliler Meclisi Başkanlığına Mehmet Akif Aküzüm seçilirken asil yürütme kurulu üyeliğine Gürsel Vardar, Bahri Baloğlu, Rıza Duran, Ümmühan Kozbey, Nermin Selçuk ve Fatma Doğan seçildi.
Yapılan Genel kurulda konuşan, Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanı Gürsel Vardar, oluşan kent konseyi engelli meclisiyle sorunların daha çabuk çözüme kavuşacağını ifade etti.
Dolmuşlarda zorluk çektiklerini belirten İhsan Şahin, rampa istediklerini söyledi. Birsen Eybek ise dolmuşların engellileri almadığını ve engelli rampalarını açmadıklarını söyleyerek, adliye de engelli asansörünün olmadığını da belirtti. Hacı Çelik ise, hastaneye gitmek için zorluk yaşadıklarını belirtti. Yapılan konuşmaların ardından genel kurul dilek ve temennilerle son buldu.