Burhaniye Kreşine Kavuşuyor

Burhaniye Kreşine Kavuşuyor

11.9.2019

Burhaniye Belediyesi, Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin ilkini yapmak için çalışmalara başladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, sosyal sorumluluk projelerini tek tek hayata geçirmeye başladı. Seçim öncesi Burhaniyelilere verdiği kreş sözü için çalışmalarını hızlandıran Deveciler, bağışçı Nur Çakıroğlu Albak ile imzalayacağı protokolle Gündüz Bakımevinin inşaatına başlayacak.
Eski Belediye Başkanı Ferit Çakıroğlu’nun kızı Nur Çakıroğlu Albak’ın yapım maliyetlerini üstlendiği Kreş ve Gündüz Bakım evinin yapımı ile ilgili, geçtiğimiz günlerde mecliste Başkanlık makamına protokol için yetki verildi. Protokolün hazırlanarak imzalanmasıyla birlikte yapımına başlanacak Gündüz Bakımevinin 2020 yılının ortasında hizmete açılması planlanıyor.

Gündüz Bakımeviyle ilgili Burhaniyelilere müjdeyi veren Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Sosyal belediyeciliğin önemli bir adımını daha attıklarını ifade ederek “Hizmete geçireceğimiz Kreş ve Gündüz Bakımeviyle tek maaşlı ailelere destek olacağız. Annelerimizin çocuklarını güvenle kreşimize bırakarak, çalışıp aile birliğine katkı sunmasını sağlayacağız. Eğitimin temeli olan bu yuvamızda yetişen çocuklarımız hem güvenli bir ortamda eğitim alacak hem de yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkanı bulacak. Ayrıca, bu projenin hayata geçmesinde Sayın Nur Çakıroğlu Albak’ın çok önemli payı var. Ben Burhaniyeliler adına kendisine minnetlerimizi iletiyor. Teşekkür ediyorum” dedi.

Mülkiyeti Burhaniye Belediyesine ait yaklaşık 1500m2 alan üzerine kurulacak bakımevi tek katlı ve ortalama 500m2 olacak. 3-5 yaş arası 100 öğrencinin eğitim alacağı bakımevinde 5 sınıf, oyun ve etkinlik odaları, yemekhane, güvenlik ve bahçesinde çocuk oyun gurupları yer alacak. Çevre ve Peyzaj düzenlemesiyle modern bir görünüme sahip olacak bakımevi, ilgili Bakanlıkların uygun göreceği müfredatta eğitim hizmeti verecek.