Burhaniye’de İlk Ders Zili Çaldı

Burhaniye’de İlk Ders Zili Çaldı

09.9.2019

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı düzenlenen törenle başladı.
2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı Burhaniye’de düzenlenen törenle başladı. Üç Aylık tatil sonrası ilk ders ziliyle birlikte yaklaşık, 9000 öğrenci sıraları doldurdu. Burhaniye’de eğitim öğretim haftası kapsamında 8 Eylül İlkokulunda tören düzenlendi. Törene Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, öğrencilerle ve veliler katıldı.
Okul Bahçesinde düzenlenen törenler İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Günün anlam ve önemine yönelik Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni’nin konuşmasının ardından Halk oyunları gösterileri yapıldı. Kaymakam ve Belediye Başkanının çocuklarla birlikte marşlar eşliğinde eğlendiği törenler sonrası Kaymakam Öner ve Belediye Başkanı Kemal Deveciler sınıfları gezdi. Sınıflarda öğrencilerle muhabbet eden Kaymakam Öner ve Belediye Başkanı Kemal Deveciler öğrencilere başarılar diledi. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, sınıfları dolaşarak öğrencilere içinde kırtasiye malzemesi bulunan okul çantaları hediye etti.
Yeni Eğitim ve Öğretim yılının herkese başarı getirmesi temenni eden Ali Kemal Deveciler yaptığı konuşmada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedefindeki çağdaş uygarlık seviyesinin ulaşmak istiyorsak, eğitim birinci önceliğimiz olmalıdır. Eğitim en temel olgumuzdur. Öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim asli görevlerimizdendir. Bugün bizlerin olduğu makamlarda çocuklarımız olacak. Çocuklar, bizim geleceğimiz, ümidimiz, istikbalimiz ve gururumuzsunuz. Sizlerle iftihar ediyorum, başarılar diliyorum” diye konuştu.
10 Lise, 13 Ortaokul, 17 İlkokul, 4 Anaokulu ve 5 adet de diğer eğitim kurumlarının bulunduğu, Burhaniye’de bu yıl yaklaşık 9000 bin öğrenci eğitim görecek. Yeni sistemle öğrenciler sınıflarda 40 dakikalık dersler alacak. Ayrıca yeni dönemde öğrenciler iki ara tatil bir sömestr tatili ve bir yaz tatili olmak üzere 4 kez tatil yapma imkanı bulacak.