Burhaniye’den Ardahan’a Eğitim Desteği

Burhaniye’den Ardahan’a Eğitim Desteği

09.9.2019

Burhaniye’nin kurtuluşunun 97. yılı etkinliklerinde sahne alan sanatçı ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Ali Kemal Deveciler’in desteğiyle, konser gelirinin Ardahan’da eğitim gören öksüz kız öğrencilere burs olacağını açıkladı.
Burhaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşu törenler ve bir dizi etkinlikle kutlandı. Sabah Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan törenler Akşam Faruk Demir konseriyle devam etti. Cumhuriyet meydanında yapılan kutlama etkinliklerinde sahne alan Sanatçı ve aynı zamanda Ardahan Belediye Başkanı olan Faruk Demir, konser öncesi meydanı dolduran vatandaşlara yönelik bir konuşma yaparak, bu konserin kendisi için önemli olduğunu söyledi. Demir konuşmasının devamında, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile yaptıkları görüşme sonrası konser gelirlerinin Ardahan’da eğitim gören öksüz kız öğrencilere burs olarak verileceğinin müjdesini verdi.
Konseri izlemeye gelen Burhaniyelilerin sevinçle karşılayarak alkışladığı Demir, söylediği her şarkının başında burs alacak her bir öğrenciyi ismiyle tanıtarak şarkılarını öksüz kız öğrenciler için söyledi. Konser sonrası kısa bir konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “ Kurtuluşun 97. yılını kutladığımız bu güzel günde İstiklal Mücadelesinin bir kıvılcımının yandığı Burhaniye’de başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Ayrıca Burhaniye bugün güzel bir olaya vesile oluyor. Ardahan Belediye Başkanımız bize festivalde de konuk oldu ve kız öğrenciler için yaptıkları projesini anlattı. Biz de onu bu günümüzde davet ederek çorbada tuzumuz olsun istedik. Eğitim adına her projeye destek veririz, vereceğiz” dedi.
Özgün tarzda söylediği şarkılarla konsere katılanlara unutulmaz bir gece yaşatan Demir’e Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler tarafından plaket ve içinde yöresel ürünler olan hediye takdim edildi. Konser öncesinde Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezinin yöresel halk oyunlarını sergilediği gece, Havai fişek gösterileri ve marşlar eşliğinde son buldu…