30 Ağustos Coşkuyla Kutlanıyor

30 Ağustos Coşkuyla Kutlanıyor

30.8.2019

30 Ağustos Zafer Bayramı Burhaniye’de kutlanmaya başlandı.
30 Ağustos Zaferinin 97. yılında Burhaniye’de düzenlenen kutlamalar, Kaymakamlık makamında tebrik töreniyle başladı. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Tp. Binbaşı Mustafa Kıraç ve Belediye Başkanı Ali Kemal Devecilerin, tebrikleri kabul etmesinden sonra, Burhaniye meydanda çelenk törenine geçildi.
Cumhuriyet meydanında düzenlenen törende Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu. Çelenk merasiminden sonra Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Bn. Mustafa Kıraç ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, araçlara binerek asker ve vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı.
Düzenlenen törenlerde Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ve Misya Sanat Merkezi ayrı ayrı Halk oyunları gösterileri düzenledi. Şiir dinletilerinin de yapıldığı program sonrası kortej düzenlendi. Araçların geçişlerinin yapıldığı 30 Ağustos kutlamaları, akşam saat 21.00’da eski kütüphane önünden başlayacak fener alayı ve Cumhuriyet meydanında 21.30’da düzenlenecek Göksel Doğançay konseriyle devam edecek.