Spor Fitness Alanları Ve Oyun Grupları Yenileniyor

Spor Fitness Alanları Ve Oyun Grupları Yenileniyor

05.7.2019

Yeşil alan ve park yatırımlarıyla Burhaniye’yi yaşanabilir bir kent haline getiren Burhaniye Belediyesi, kentlilerin daha huzurlu ve rahat bir yaşam sürebilmesi için mevcut parkların bakım ve onarımlarının yanı sıra yeni yeşil alan ve park alanları da oluşturmaya devam ediyor. Burhaniye Belediyesi kent vizyonunu yaptığı projeler ile değiştirmeye devam ediyor. Bir yandan yeşil alan projelerini bir yandan yeni parkların yapımını sürdüren Burhaniye Belediyesi öte yandan da yılların yorgunluğunu taşıyan parkların da bakımlarını yaparak halkın kullanıma sunuyor.

Yaz aylarında park çalışmalarına hız veren Burhaniye Belediyesi, park sayısına yenilerini eklerken mevcut parklarda bakım-onarım ve revizyon çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalara ek olarak ihtiyaç olan parklara fitness aletleri kuran Belediye teknik ekipleri, eskimiş olanları da yeniliyor. Tek tek ihtiyaç durumuna göre çalışmalar sürdürülürken, yeni kondisyon ve fitness aletleri Burhaniyelilere eskisinden daha büyük keyifle spor yapma imkanı sunuyor. Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından program dahilinde yürütülen çalışmalar İlçe Merkezinden başlayarak, tüm Burhaniye genelinde mevcut oyun gurubu ve fitness aletleri bakım çalışmaları Barış Manço parkına 3 spor aleti 1 oyun grubu, Sevgi parkına 5 fitness aleti , 8 Eylül Stadyumuna 10 spor aleti koyulmuştur. 

Yeni spor aletleri, kondisyonunu iyi tutmak ve zinde olabilmek isteyen vatandaşlara güzel olanaklar sağlıyor. Evlerinin yanı başında açık hava keyfiyle spor yapmak isteyenler için bacak ağırlık ve güçlendirme, kol-bilek-omuz çalıştırma, mekik, vücut geliştirme ve pedallı esneme aletleri bulunuyor. Step ve bel çevirme, eliptik bisiklet aletleri de spor keyfini tamamlıyor.