Burhaniye Belediyesi Kanal Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor

Burhaniye Belediyesi Kanal Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor

11.7.2019

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde yağmur suyu kanalları ve dere temizliği çalışmalarına hız verdi.


Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri yağmur suyu şebeke hatlarını kanal temizleme aracı ile temizlerken, tıkalı olan noktaları tespit ederek sorunu ortadan kaldırıyor. İskele Mahallesi Hocazade Deresi içinde bulunan yabani ot temizliği, dere ve yağmur suyu kanalların temizleme çalışmalarında, çıkartılan onlarca traktörlük atık malzeme moloz döküm sahasına gönderiliyor. Başkan Deveciler, Belediye sınırları içerisinde bulunan ve yağmursuyu bertarafını sağlayan ve temizliğin tüm mahallelerimizde yapılacağını belirtti. 


Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler doğrultusunda şikâyet konusu olan menfezlerin temizliğinin de ayrıca yapıldığını söyleyen Deveciler; “ Yapılan temizlik ve kontrol esnasında problemli olan menfezlerin bakım ve onarım işlemleri de belediyemiz personeli tarafından yapılmakta olup, ihtiyaç duyulan yerlere de yeni menfezler iş programı doğrultusunda yapılması planlanmaktadır. Daha verimli bir çalışma için temizliği yapılan ızgaralara vatandaşlarımız tarafından sahip çıkılması ve içlerinin doldurulmaması konusunda hassasiyet göstermelerini gerektiğini belirtti” dedi.