Ören’de Plaj Temizliği

Ören’de Plaj Temizliği

12.7.2019

Burhaniye’de Mavi Bayraklı Ören Halk Plajı’mızda ‘’Plaj Temizliği ve Sigara İzmariti Toplama Etkinliği’’ kapsamında çevre temizliğine dikkat çekildi.

‘’Çevre geleceğimizdir’’ sloganıyla yola çıkarak Mavi Bayraklı Ören Halk Plajı'nda çevre temizliği yapıldı,  temiz çevre için anlamlı bir mesaj verildi. Burhaniye Belediyesi ve TURÇEV İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinliğe; Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Şükrü Baykal, BÖMÇED Pegasus Bisiklet Grubu, Burhaniye Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri katıldı.

Duyurularla etkinlikten haberi olan halkımızın yanı sıra o esnada plajda olan halkımız da Plaj Temizliği ve Sigara İzmariti Toplama Etkinliğine gönüllü olarak katılarak birlik ve beraberlik içerisinde kısa sürede plajı temizlediler. Kumsaldan ve deniz kıyısından torbalar dolusu izmarit, plastik ve metal içecek kutuları gibi çeşitli atıklar toplandı.

Ören Plajının Mavi Bayrağa sahip olduğunu hatırlatan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler , farkındalık yaratmak için bu tür etkinliklerin devam edeceğini ve daha yaşanılabilir bir Burhaniye ve Dünya için yediden yetmişe tüm halkımızı, çevremizi koruma konusunda daha hassas davranmaya davet ediyorum dedi.