1. Burhaniye Kitap Fuarı Kapılarını Edebiyat Severlere Açıyor!

1. Burhaniye Kitap Fuarı Kapılarını Edebiyat Severlere Açıyor!

26.7.2019

Burhaniye Belediyesi  tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “1.Burhaniye Kitap Fuarı” kapılarını edebiyatseverlere açıyor.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in seçim taahhütlerinden biri daha hayata geçirildi. ”Bin yıllık tarihten, bin yıllık kitaba” temasıyla gerçekleşecek fuar, 31 Temmuz - 04 Ağustos tarihleri arasında kitapseverleri ağırlayacak. 5 gün boyunca yüze yakın yayınevi, elliyi aşkın yazar, gazeteci, sanat insanı, siyaset bilimci ve aydının konuk olacağı programın içeriği göz dolduruyor.

Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi gönüllü hocaları tarafından yapılacak müzik dinletisi ve halkoyunları ekibinin tango gösterileriyle görsel şölen esnasında Başkan Deveciler’in açılış konuşmasıyla 1.Burhaniye Kitap Fuarı başlayacak. Kitapseverler 18.30 ve 24.00 saatleri arasında kitaplarını  imzalatma fırsatı bulurken, bir yandan da panellere, dinletilere ve söyleşilere katılacaklar. Son gün saat 20.00’da Onur Konuğu Ataol Behramoğlu’nun hayatının konu alındığı belgesel gösterimi ve ardından Behramoğlu ile söyleşi yapılacak. Erdoğan Aydın’ın “Tarih Ötesinde” söyleşisiyle kitap fuarı son bulacak.

Burhaniye kitap fuarı, gelecek konuklara: Burhaniye’nin eşsiz sahillerinde deniz,kum,güneş eşliğinde; tarih, edebiyat, kültür dolu 5 gün sunacak.  

Başkan Deveciler: “Burhaniye Kuzey Ege’nin incisi bir kent ve burada tarih yaşamış. Burhaniyeliler olarak kültüre, sanata sahip çıkan bir ilçeyiz. 31 Temmuz - 04 Ağustos tarihleri arasında önemli şairlerimizden Ataol Behramoğlu’nun onur konuğu olduğu kitap fuarına, Burhaniye'nin tarihi ve doğal güzellikleriyle birlikte; sanatla, edebiyatla başbaşa kalmanız için sizleri bekliyoruz. Burhaniyelilerin kültürüne, sanatına sahip çıkacağız ve bu tür etkinliklerimizi de devam ettireceğiz” dedi.