Festival Coşkusu Zafer Bayramıyla Birleşti

Festival Coşkusu Zafer Bayramıyla Birleşti

31.8.2021

 

Burhaniye Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği ve bu sene 31.sini gerçekleştirdiği Ören Kültür Sanat ve Turizm Festivali 30 Ağustos Zafer Bayramında Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in katıldığı Selda Bağcan’ın verdiği muhteşem konserle son buldu.
Taylıeli Amfi Tiyatro sahnesinde Ünlü sanatçının şarkılarıyla birlikte Zafer Bayramının 99. yılını kutlayan 10 bini aşkın kişi marşlarla Burhaniye’ye yakışır bir gece yaşadı. “Sarı saçlım mavi gözlüm, yuh yuh ve İzmir Marşı gibi halka mal olmuş eserlerini seslendiren Bağcan’a konseri dinlemeye gelenler ellerinde bayraklarla tek ağızdan eşlik etti. Konser için kilometrelerce araç trafiğinin oluştuğu ve Amfi Tiyatronun dolup taştığı konserde alan yeterli gelmeyince vatandaşlar amfinin etrafında ki çim alanlarda konseri izledi.
FESTİVAL 3 GÜN SÜRDÜ
Burhaniye Ören Kültür Sanat ve Turizm Festivali 3 günlük dolu dolu bir programla son buldu. Cem Adrian, Ziyet Sali ve Selda Bağcan gibi ünlü isimlerin konserler verdiği festivalde ayrıca tiyatro, dinleti ve panellerde izleyicilerle buluştu.
Festivali düzenleyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kültür ve sanat anlamında Burhaniye’nin artık ülke genelinde tanındığını ve her sene daha da üretken ve dinamik olarak devam ettiklerini ifade etti. Kültür sanatın lokomotifi olarak Turizmde de yaptıkları projelerin ilçeye değer kattığını belirten Deveciler, hizmetlerin aralıksız devam edeceğini söyledi.