Burhaniye Belediyesinden Esnafa Destek  5 Ay Katı Atık Bedeli Alınmayacak

Burhaniye Belediyesinden Esnafa Destek 5 Ay Katı Atık Bedeli Alınmayacak

05.8.2021

Burhaniye Belediyesi esnaf için önemli bir karar aldı. Alınan karar doğrultusunda esnaftan 5 ay katı atık bedeli alınmayacak.

Burhaniye Belediye Meclisi Ağustos ayı meclis oturumu gerçekleştirildi. Yapılan görüşmelerde Pandemi koşullarından olumsuz etkilerin azaltılması için ilçede faaliyet gösteren esnaflardan içme ve kullanma su bedellerinin içinde tahakkuk edilen katı atık bedellerinin 5 ay süreyle alınmaması için oy birliği ile karar alındı.

Beleye Meclisi tarafından esnafa destek olmak için Haziran ve Ekim Ayları arasında uygulanacak kararda, 2021 yılı Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin belirlenmesinde uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin yönetmelik kapsamında atık su bedellerinin alınmaması kararlaştırıldı. Alınan karar Burhaniye Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı kararla birlikte Burhaniye Belediye Meclisi tarafından da alınan kararla Burhaniye’de faaliyet gösteren esnaflardan tahakkuk ettirilen evsel katı atık ücretleri Haziran, ile Ekim aylarını kapsayan dönemde alınmaması kararlaştırıldı.