Burhaniye'nin Yardım Aracı Deprem Bölgesine Yola Çıktı

Burhaniye'nin Yardım Aracı Deprem Bölgesine Yola Çıktı

05.2.2020

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından bölgede yaralar sarılmaya devam ederken, Burhaniye Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler, Deprem Bölgesine gönderildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan çadır, gıda, battaniye, kıyafet, kuru erzak, çocuk bezi ve ısıtıcıdan oluşan malzemeler, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere araca yüklendi. Burhaniye'den uzatılan kardeşlik eline katkı veren bütün Burhaniyelilere teşekkür eden Başkan Deveciler, "Dayanışmanın, paylaşmanın aşamayacağı engel yok. Bu zor günleri kenetlenerek hep birlikte aşacağız. Desteklerini esirgemeyen halkımıza sonsuz teşekkürler. Yüreğimiz ve desteğimiz bölgedeki kardeşlerimizledir" diye konuştu.

Burhaniye Belediyesi Hizmet Binası önünden hareket eden yardım aracı Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler uğurlarken Burhaniyelilerin yardımseverliğini bir kez daha gösterdiğini vurgulayarak felaketler sadece bizde değil yabancı ülkelerde de olsa halkımız yine yardım elini uzatacaktır. Şeklinde konuştu.

Türkiye’nin genel olarak fay hatları üzerinden olduğuna işaret eden Başkan Deveciler, “Gerekli önlemleri almalı ve ona göre yaşamalıyız. Bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını diliyor, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Yardımsever halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.