Mucize Kurtuluş

Mucize Kurtuluş

14.2.2020

Burhaniye’de yalnız yaşayan vatandaşa ziyarete giden Belediye Sağlık ekipleri, vatandaşı ölümden kurtardı.

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı sağlık ekipleri, geçtiğimiz gün Hacı Ahmet Mahallesinde evde tek başına yaşayan 80 yaşında ki G.G isimli yaşlı vatandaşa “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında ziyarete gitti. Ziyaret öncesinde fenalaşan vatandaş kapıyı açtıktan sonra bilincini kaybederek yere yığıldı.

Nabzı atmayan G.G’ye olay yerinde bulunan belediye sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaparak nabzını normale döndürdü. 112 Acil servisiyle irtibata geçen ekipler, vatandaşı 112 acil sağlık birimine teslim etti.

Burhaniye Devlet hastanesi aciline yetiştirilen G.G yapılan müdahalelerle hayata tutundu. Hastane acil servis yoğun bakımında tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edilen vatandaş, tekrar belediye sağlık ekiplerince alınarak termal otele götürüldü. Belediye tarafından banyosu ve temizlik bakımları yaptırılan vatandaş evine yerleştirildi.

Evde sağlık hizmetlerinin yanı sıra düzenli olarak yakacak ve yemek yardımları da yapılan G.G Belediye ekiplerine teşekkür etti. Konuyla alakalı geçmiş olsun dileklerini ileten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yalnız Değilsiniz projemiz kapsamında düzenli olarak evine gidilen vatandaşımız sağlık ekiplerimizce düzenli olarak kontrol ediliyor. Yaşlılarımız bizim geçmişimizin bir halkası, bize yön veren, önümüze ışık tutan birer değerdir. Yaşlılarımızın her zaman yanında olacağız. Vatandaşımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.