Burhaniye’de Kurban Denetimleri Başladı

Burhaniye’de Kurban Denetimleri Başladı

19.7.2021

Burhaniye Belediyesi Kurban Bayramı öncesi satış alanlarında denetimlerini sıklaştırdı.

Burhaniye’de Pandemi sonrası kutlanacak Kurban Bayramında, kurban satış ve kesim yerleri de belirlendi. Belirlenen kurban satış alanında Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veteriner hekim tarafından, vatandaşların sağlıklı ve güvenli kurbanlık alabilmeleri için hayvanların kimlik ve genel sağlık denetimleri yapılıyor.

Zabıta ekipleriyle birlikte yapılan koordineli denetimlerde veteriner hekim tarafından hayvanlarda belirlenen sağlık, temizlik ve kimlik kontrollerinde saptanan eksik ve hatalı durumlarda hayvan sahipleri uyarılıyor.

7 HAYVAN KESİM YERİ BELİRLENDİ

Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında, Memiş Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarında kurban satış alanı için başvuruda bulunan hayvan satıcılarının yerleri belirlendi. Toplam 57 küçükbaş kotrasının yanı sıra büyükbaş hayvanlar için ayrılan yerlerde satışların, 19 Temmuz’da başlayacağı açıklandı. İlçenin çeşitli mahallelerinde toplam 7 hayvan kesim yerleri ; Mahkeme Mahallesi-Kapalı Pazaryeri Büyükbaş/Küçükbaş, Memiş Mahallesi-Hayan Pazarı-Küçükbaş - Bahçelievler Mahallesi-Pazar Yeri-Küçükbaş/Büyükbaş, Öğretmenler Mahallesi-Pazar Yeri- Küçükbaş, Cumhuriyet Mahallesi-Kapalı Pazar Yeri-Küçükbaş, Pelitköy Mahallesi-Atatürk Cad.Eski Garaj- Büyükbaş/Küçükbaş, Pancar Deposu Arkası (Börezli Çiftçi Eğitim Mer.Arazisi) Mezbaha/Büyükbaş-Küçükbaş olarak belirlendi.