Başkan Deveciler Disk Emekli Sen Pikniğine Katıldı

Başkan Deveciler Disk Emekli Sen Pikniğine Katıldı

11.7.2021

DİSK Emekli Sen Burhaniye Şubesinin düzenlediği Pikniğe katılan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Soysal Belediyecilik anlamında Türkiye’ye örnek olacak projeler gerçekleştiriyoruz. Ayrıca İlçemizde bulunan STK'lara yer tahsisi konusunu dönemimizde kesinlikle çözeceğiz ” dedi.

DİSK Emekli Sen Burhaniye Şubesi, geleneksel olarak yaptığı “Emekliler Şenliği’nin bu sene 2.’sini gerçekleştirdi. Burhaniye Belediyesine ait Ayaklı Mesire Alanı’nda düzenlenen piknikte Burhaniye Demokrasi Bileşenlerinin yanı sıra yakın illerden Sendika ve STK temsilcileri bir araya gelerek piknik yaptı.

Pikniğe katılan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler davetlileri selamlayarak "Özellikle STK'larımızın yer sorunlarını dönemimizde kesinlikle çözeceğiz" dedi. İlçeye yaptıkları projeleri de anlatan Başkan Deveciler, pandemi döneminde yapılan hizmetlerle Türkiye’nin gündemine oturduklarını ve sosyal belediyeciliğin Türkiye’de örnek belediyelerinden olduklarını söyledi.

Konuşmasının devamında gerek emekliler gerekse de toplumda yer alan diğer guruplar için özverili çalışmalar yaptıklarının altını çizen Başkan Deveciler “Kurdukları halk meclisinde emeklilerin söz sahibi olduğunu ve demokratikleşme adımlarını bu halk meclisiyle ortak yürüttüklerini ifade etti.

Emekli Sen Burhaniye Şubesi Başkanı Çiğdem Avcu’nun yaptığı konuşmalar sonrası katılımcılar müzikler eşliğinde eğlenerek piknik yaptı. Düzenlenen pikniğe ayrıca siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri de katıldı.