TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi Ve Bilim Okulları Programı Tarafından Hazırlanan, ‘Kırsaldan Kozmosa Bilim’ Projesinin 2.Si Olan

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi Ve Bilim Okulları Programı Tarafından Hazırlanan, ‘Kırsaldan Kozmosa Bilim’ Projesinin 2.Si Olan "Kınalı Eller" Projesi Burhaniye’de Yapıldı.

11.7.2021

Kırsal bölgelerde eğitim gören, zenginleştirilmiş bilimsel etkinliklere katılmamış, bilime ve araştırmaya istekli öğrencilere olanak sağlamak için yapılan "Kırsaldan Kozmosa Bilim"in Kınalı Eller" proje ayağı Burhaniye'de düzenlendi.

Projeye, Burhaniye, Edremit ve Havran ilçelerine bağlı köylerde eğitim gören 30 kız öğrenci katıldı. 1 hafta süren proje çerçevesinde öğrenciler BUBYO okulunda konaklayarak eğitmenlerle bir araya geldi.

‘Kınalı Eller’ projesi kapsamında öğrenciler, Burhaniye Madra ve Edremit Kaz dağlarında eğitim turları yaparak projeler gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalarla 2 etapta yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Projeyi başından beri destekleyen Burhaniye Belediyesi bu projede de katılımcıları yalnız bırakmadı.

Burhaniye Belediyesi adına Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Hasan Metin'in katıldığı törende öğrencilere hediyeler verilerek projeye katkı sunan eğitimciler ve öğrenciler tebrik edildi.