Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Burhaniye’de Başladı!

Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Burhaniye’de Başladı!

10.7.2021

Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Burhaniye’de düzenlenen turnuvalara başladı. Turnuvanın ilk gün müsabakalarına katılan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Adana 22. Dönem Mlletvekili ve Adana Maliye Masa Tenisi oyuncusu Kemal Sağ ile dostluk maçı yaptı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun izniyle İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği (İKMTSKD) tarafından düzenlenen Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası

10 Temmuz'da başlayıp 3 gün sürecek. Burhaniye Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Turnuvalar da açılış müsabakaları öncesi kura çekimleri yapılmıştı. Kura çekimi sonrası eşleşen takımların müsabakaları da düzenlenen plaket töreniyle başladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Başkan Yardımcısı Tamer Midilli'nin katıldığı törende etkinliğe katılanlara paketleri verildi.

Plaket töreni sonrası Süper Lig’de 16, 1.Lig’de 32, Kadınlar Ligi’nde 5 takım olmak üzere 22 ilden 53 takım ve 200 sporcu Türkiye Şampiyonası için Müsabakalara başladı. 3 gün sürecek müsabakalarda erkekler süper lig, birinci lig ve kadınlar ligi yarı final ve final maçları yapılacağı müsabakalar 12 Temmuz Pazartesi günü ödül töreni ile son bulacak.