Hoşgeldin Mesut Bebek

Hoşgeldin Mesut Bebek

20.2.2020

Burhaniye Belediyesi Ulutaş çiftinin yeni doğan bebeklerine Hoş geldin ziyareti gerçekleştirdi. Beşik hediye edilen ailenin ayrıca ihtiyaçları da karşılandı.
Burhaniye’de yaşayan Ulutaş çiftinin yenidünyaya gelen bebekleri Mesut için “Hoş geldin Bebek” projesi kapsamında ziyarete giden Belediye Sağlık ekipleri aileye beşik, çocuk giyim ve gıda malzemeleri yardımı yaptı.

Ailenin 2. çocukları olan 28 günlük Mesut bebek için harekete geçen Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli ilk izlenim ve bakım için aileyi ziyaret etti. Ziyarette sağlık ekipleri tarafından ilk Mesut bebeğin kontrolleri yapılarak durumu incelendi. Bebek masajı ve göbek pansumanı yapıldıktan sonra annenin sağlık durumu kontrol edildi.
Yapılan kontrollerden sonra Belediye ekipleri maddi durumu iyi olmayan aileye önce beşik, bebek giyim ve gıda malzemesi yardımında bulundu. Daha sonra ev eşyası verilen aileye, kış şartlarından dolayı bebek ve annenin sağlık problemi yaşamaması için kışlık yakacak yardımı da yapıldı.

Sosyal anlamda yapılan hizmetlerle, Burhaniye’de her vatandaşın nitelikli yaşam sürmesi gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, ihtiyaç sahibi ailelere başta yemek ve yakacak olmak üzere her türlü desteği verdiklerini ifade etti.