Başkan Deveciler Çalışan Kadınları Ziyaret Etti

Başkan Deveciler Çalışan Kadınları Ziyaret Etti

11.3.2020

Başkan Deveciler resmi kurum, banka ve esnafları dolaşarak kadınlar günü kutladı.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Burhaniyeli çalışan kadınları çalıştıkları kurumlarda ziyaret ederek günlerini kutladı. 8 Mart Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla Burhaniye’de çalışan kadınların günlerini kutlayan Başkan Deveciler, resmi kurumlarda, bankalarda ve esnaf olarak çalışan kadınları ziyaret ederek çiçek ve hediye verdi.

İlk olarak Belediye hizmet binasında ki müdürlükleri dolaşarak kadın çalışanların günlerini kutlayan Başkan Deveciler, daha sonra ilçe de ki resmi kurumlara ziyaretler gerçekleştirdi. Resmi kurumlarda çalışan kadınların da emekçi kadınlar gününü kutlayan Deveciler, daha sonra Bankalarda çalışan kadınlara çiçek ve hediye takdim etti.

Son olarak kadın esnaf ve vatandaşların kadınlar gününü kutlayan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ziyaretlerini tamamladı. Ziyaretlerinde kadın çalışanların sayısının azımsanmayacak şekilde çoğaldığını ve bunun gurur verici olduğunu ifade eden Başkan Deveciler, Belediye olarak da kadınların topluma katılması için projeler ürettiklerini söyleyerek “Kadınlarımızı iş alanında daha fazla görmek için Belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlk olarak kadınlarımızın üzerinde ki baskıları ve yükleri almamız gerekli bunların başında da kadınlarımızın sorunlarını çözebileceği ‘Kadın Danışma Merkezi’mizi hayata geçiriyoruz. Akabinde kadınlarımızın çocuklarını bırakacakları ve iş yaşamına atılacakları Çocuk Gündüz Bakımevlerimizin birinin temelini atıp diğerini de bu hizmete açıyoruz. Bu projelerin devamında kadınlarımızı odak noktasına alan projelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.