Zabıta Virüs Tedbirlerinde Göz Açtırmıyor

Zabıta Virüs Tedbirlerinde Göz Açtırmıyor

23.3.2020

Dünyanın her yerinde artmaya devam eden Corona virüsü nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Burhaniye’de de sağlık önlemleri alınmaya devam ediliyor. Özellikle Belediye Zabıta ekipleri halk sağlıyla alakalı kurallara uymayanlara göz açtırmıyor.

İnsanların toplu olarak bulundukları ve yakın temasa geçecekleri alanlar geçici bir süreliğine alınan kararnameyle kapatılırken kurallara uyulması yönünde Burhaniye Zabıta Müdürlüğü de denetimlerini arttırarak sürdürüyor.

Burhaniye’de COVİD-19 virüsüyle ilgili çıkan kararname gereği kapalı olması gereken veya hizmet kısıtlılığı getirilen işletmeler Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla denetlenmeye devam ediliyor. Umuma açık alanlar başta olmak üzere esnaflar, camiler ve kurumları denetleyen Zabıta ekipleri, virüsle ilgili bilgilendirmelerde yapıyor.

Özellikle semt pazarlarında pazarcı esnafına steril eldiven dağıtarak vatandaşlarla temastaki olası tehlikeyi ortadan kaldırmaya çalışan Zabıta ekipleri, kurallara uymayan işletmeleri uyararak gerekli işlemleri de yapıyor.