Burhaniye’de, Belediye Vatandaş Ele Ele Bağış Kampanyası

Burhaniye’de, Belediye Vatandaş Ele Ele Bağış Kampanyası

30.3.2020

Burhaniye Belediyesi, korona virüsü nedeniyle mağdur olan işçi, esnaf ve 65 yaş üstü geliri olmayan vatandaşlara yönelik nakdi bağış ve gıda yardımı kampanyası başlattı. 

Ülkede etkisini hızla arttıran Korona virüsüyle ilgili ilkleri gerçekleştiren Burhaniye Belediyesi, yeni başlattığı bağış kampanyasıyla ilçe genelinde dayanışmanın en güzel örneğini uygulamaya başladı.

Burhaniye Belediye Başkan Ali Kemal Deveciler’in önderliğinde, virüs salgınıyla birlikte dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafla birlikte,  işsiz kalan vatandaşlarında mağduriyetini bir nebze olsun ortadan kaldırmayı hedefleyen Belediye, ayrıca 65 yaş üstünde geliri olmayanlarında faydalanabileceği bir bağış kampanyası başlattı.

Kurulan "Corona Virüs Yardım Destek Komisyonu"nca Corona virüsü salgının etkiyle mağdur olan vatandaşlara yönelik başlatılan bağış kampanyasıyla ilçede yaşayan vatandaşların ekonomik düzeyinde iyileştirme yöntemini hedefleyen Başkan Ali Kemal Deveciler “Belediye Vatandaş El Ele” sloganıyla nakdi bağış ve gıda yardımı kampanyasının startını verdi.

Halkbank ve Ziraat Bankasında Burhaniye Belediye Başkanlığı adına açılan hesaplarda yardımların toplanacağını duyuran Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, ayrıca gıda yardımı da başlattıklarını ifade etti. Başkan Deveciler, ülkenin içinde bulunduğu durumun el birliği ile atlatılabileceğini, Burhaniyelilerin birbirlerine olan vefalarınında bu günlerde gösterilmesi gerektiğini belirterek  “Bu süreci el ele vererek birlikte başaracağız. Bununla alakalı üzerimize düşen görev ve sorumluluğumuz neyse en iyi şekilde yapacağız. Ülkemizi daha sağlıklı ve refah günlere hazırlayacağız. Belediye olarak yasal anlamda bütün prosedürleri uygulayarak çalınacak tüm kapıları çalıyoruz. Sizleri güzel günleri tekrar yaşamak için, bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Burhaniye Belediyesi tarafından başlatılan ve Burhaniye Kaymakamlığının

31.03.2020 tarih ve 93813258-471.03.01-E.611 sayılı yardım toplama onayı ile

CORONA VİRÜS YARDIM DESTEK KOMİSYONU  nakdi bağış kampanyasına destekleriniz için;

BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

                         HALK BANK              : TR98 0001 2009 2460 0007 0000 28

                          ZİRAAT BANKASI   : TR94 0001 0001 1112 0645 2150 05

GIDA YARDIMLARINIZ İÇİN

Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

0266 421 64 50 Dahili 127