Burhaniye Belediyesi 6 Bin Adet Maske Dağıttı

Burhaniye Belediyesi 6 Bin Adet Maske Dağıttı

06.4.2020

Ülkede etkisini hızla yükselten Covid-19 virüsüyle mücadele kapsamında Burhaniye Belediyesi maske dağıtımı gerçekleştirdi. İnsan sirkülasyonun yoğun olduğu semt pazarlarında yapılan uygulamada yaklaşık 6 bin adet maske dağıtıldı.

Yayımlanan genelge doğrultusunda yeni düzenlemeler yapılan semt pazarlarının girişlerinde Burhaniye Belediyesi ekiplerince bir dizi önlem uygulanmaya başlandı. Dezenfektan tünellerinin yerleştirildiği pazaryeri girişlerinde, 20 yaş altı ve 65 yaş ve üstü vatandaşların giriş çıkışları kontrol edilirken, pazaryerine maskesiz gelen tüm vatandaşlara girişlerdeki kontrollerde tek tek maske dağıtıldı.
İlçe genelinde bulunan bütün pazaryerlerinde maske dağıtımı için çalışmalarına başlayan Burhaniye Belediyesi düzenli aralıklarla maske dağıtımı gerçekleştirecek. Özellikle pazaryerlerinde uygulanacak maske dağıtımında vatandaşlar da sıklıkla denetlenecek. Denetimlerle alakalı pazaryeri girişlerinde vatandaşlara yönelik maske kontrolleri yapan Zabıta ekipleri pazar esnafını da sıkı denetime aldı. Esnafa eldiven ve maske kullanılması yönünde uyarılar yapan ekipler ayrıca sosyal mesafe kuralına uymayanları da uyardı.

İlçe genelinde yapılan çalışmaların halk sağlığı açısından çok önemli olduğuna değinen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Belediye olarak halk sağlığını çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın virüsten korunması adına tüm önlemlerimizi alıyoruz. Dezenfekte ekiplerimiz gece gündüz demeden halk sağlığı için çalışıyor. Denetimlerimizi aksatmadan uyguluyoruz. Bağış kampanyamızla da genel duyarlılık oluşturduk. Bu zor günleri el birliği ile atlatacağız” şeklinde konuştu.