Burhaniye Pazartesi Semt Pazarı Perşembe Günü De Açılacak

Burhaniye Pazartesi Semt Pazarı Perşembe Günü De Açılacak

09.4.2020

Burhaniye Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Burhaniye’de pazartesi günleri merkezde kurulan (kemer) pazaryeri Perşembe günleri de açılacak.
Covid-19 virüsüyle mücadele kapsamında, vatandaşların yoğunluk yaratmaması için Pazartesi günleri kurulan semt pazarı insan sirkülasyonunu rahatlatmak adına Perşembe günleri de açılacak.
Vatandaşların alışverişlerini daha ferah ve hijyenik yapabilmeleri yönünde atılan adımla gerek pazara gelen vatandaşlar, gerekse de pazarcı esnafı virüs tehdidine en az şekilde maruz kalacak. Pazaryerleriyle ilgili denetleme ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdüren Burhaniye Belediyesi her semt pazarı kurulmadan önce dezenfektasyonu ve giriş çıkışlarda denetimlerini gerçekleştirmeye devam edecek. Pazartesi günleri merkezde kurulan semt pazarı hem pazartesi hem de perşembe günleri olmak üzere iki kere açılacak Ayrıca İlçe de kurulan Bahçelievler Mahallesi semt pazarı Her cuma, cumartesi günleri Öğretmenler Mahallesi'nde kurulan semt semt pazarımız hafta sonu sokağa çıkma yasağı olduğu sürece salı günleri kurularak hizmet verecektir.