Burhaniye 23 Nisan’ı Çoşku İle Kutladı

Burhaniye 23 Nisan’ı Çoşku İle Kutladı

23.4.2020

Burhaniyeliler 23 Nisan Bayramını balkonlarda tek ses İstiklal Marşını okuyarak kutladı. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve ailesinin de balkonlarında eşlik ettiği kutlamalar Ören sahilde yapılan havai fişek gösterileriyle unutulmaz anlar dönüştü.
TBMM’nin kuruluşu olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Burhaniye’de coşku ile kutlandı. Corona virüsünden kaynaklı bu yıl ki kutlamaları meydanlar yerine evlerinde yaşayan binlerce vatandaş, balkon ve pencerelere çıkarak İstiklal Marşını hep birlikte okudu. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve ailesinin de balkondan coşkuya eşlik ettiği kutlamaların doruk noktası ise havai fişek gösterileri oldu. Ören sahilinden yapılan havai fişek gösterileri tüm Burhaniyeliler tarafından keyifle izlendi. Gökyüzünü renk cümbüşüne çeviren gösteriler sonrası tüm vatandaşlar marşlar eşliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yılını tamamladı.
Bu yıl 23 Nisan coşkusunu meydanlarda kutlayamadıkları için üzüntü duyduğunu ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Burhaniyeliler her şeyin en iyisine layık. Evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın meydanlarda ki heyecanı yaşaması için elimizden geleni yaptık. Burhaniyeliler bir kere daha birlik ve beraberliğin mesajını herkese gösterdiler. Buradan herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor. Bu zor günleri atlatarak seneye bu coşkuyu tekrar meydanlarda aynı heyecanla yaşamayı temenni ediyorum” dedi.