Balıkesir Belediye Başkanları Telekonferansla Bir Araya Geldi

Balıkesir Belediye Başkanları Telekonferansla Bir Araya Geldi

06.5.2020

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile telekonferans yöntemiyle görüşme yaptı. 20 Belediye Başkanının da katıldığı telekonferansta Başkan Deveciler, Corona virüs önleme tedbirleri ve Büyükşehirle yapılan koordinasyon çalışmalarını aktardı.
Yapılan çalışmaların hızla devam etiğine değinen Başkan Deveciler, özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte haşere ve uçkunla mücadele başta olmak üzere, dezenfekte ilaçlarının da tedarikleri konusunda görüşlerini bildirdi. Burhaniye giriş yolu, Kızıklı ve Taylıeli Amfi tiyatroya giden yolların yanı sıra ilçede ki bazı bölgelerde yaşanan üst yapı problemlerini de Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a aktaran Başkan Deveciler, Burhaniye Belediyesi olarak yapacakları alt yapı çalışmalarından sonra, bu bölgelere asfalt döküm çalışmalarınında ivedilikle çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin olağanüstü toplanmasıyla alakalı görüşmelerin yapıldığı konferansta, meclisin, Mayıs ayının 14’ünde Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde yapılması kararlaştırıldı. 20 Belediye başkanının görüşlerini aktardığı telekonferans daha sonra son buldu.