Burhaniye Kent Konseyi Genel Kurulunu Yaptı

Burhaniye Kent Konseyi Genel Kurulunu Yaptı

03.7.2021

Burhaniye Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Yapılan kurulda Konsey Başkanlığına tekrar Necmi Şengider seçildi.

Burhaniye Kent Konseyi Pandemiden dolayı 14 aydır yapamadığı Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Burhaniye Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen kurula, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'de katılarak bir konuşma yaptı.

Tek liste olarak yapılan Kent Konseyi seçimlerinde Necmi Şengider tekrar başkanlığa seçilirken, faaliyet raporu da oylanarak kabul edildi. Konsey Divan Başkanlığını Uğur Baykent yaparken divan katipleri ise Elif Alsancak ve Akın Oktay Akkaya seçildi. Yönetim şemasının oluşturulduğu Kurulda konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Kent Konseyi demokrasinin en ciddi basamağının birini oluşturuyor. Paydaşlarla birlikte yapılan bu demokratik oluşumumuz hizmet odaklı, çözüm üreterek, huzurlu ve daha gelişmiş bir kent için çalışmalarını yürütüyor. Konseyimizin Genel Kurulu hayırlı olsun” dedi.

Yapılan Kent Konseyi toplantısında ayrıca Kadın ve Engelli meclisinin çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Konsey son olarak Yönetim Kurulunun seçimlerini gerçekleştirdi. Yönetim kurulu asil üyeliğe Hakan Alakuş, Çiğdem Avcu, Fahri Cebe , Nazan Cebeci, Hüseyin Çolak, Remzi Demir, Turgut Ertaç, Birgi Tuna, Gürsel Vardar, Uğur Mamuk , Nesrin Yıldırım,Erhan Güngör seçildi. Arda Erdem ve İsmail Çokgider ise yedek üyeliğe seçildi .