BURSEM ÖĞRENCİSİ TÜRKİYE FİNALİNDE

BURSEM ÖĞRENCİSİ TÜRKİYE FİNALİNDE

29.6.2021
BURSEM ÖĞRENCİSİ TÜRKİYE FİNALİNDE
Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi satranç oyuncusu Güven Üstün, Okul Sporları Türkiye Şampiyonası finalini oynamaya hak kazandı.
Şehit Pilot Üstteğmen Erdem Mut Ortaokulu öğrencisi Güven Üstün BURSEM’in kuruluşundan bu yana kurs programına katılarak ve pandemi sürecinde de gerek online gerek yüz yüze antrenmanlarını aksatmayarak yeni başarılara imza attı.
2021 yılı Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvasında ortaokullar kategorisinde 1. olurken, Karesi Belediyesi Satranç Turnuvasında Yaş kategorisinde 1.lik elde etmiş, Yalova iller arası yaş kategorisinde 5.lik kazanmıştı. Güven Üstün en son okul sporları yarı finalinde 187 kişi arasından Türkiye Şampiyonasında finale çıkma hakkını kazandı.
Türkiye genelinde 1000 oyuncu ile yarışan Güven Üstün 32 oyuncuyla birlikte final müsabakalarına katılmak için masada yerini aldı. Güven Üstün’ü müsabaka öncesi ailesiyle birlikte Burhaniye Belediyesi Kültür İşleri ve Basın Müdürü Rukiye Güven, Satranç İlçe Temsilcisi Dr. Birgi Tuna, BURSEM Satranç Antrenörü Muhittin Köken yalnız bırakmadı.
Burhaniye Kapalı Spor Salonunda bugün başlayacak olan Türkiye Finali 3 gün sürecek. Turnuvada oyuncumuzu tebrik ediyor başarılar diliyoruz .