Yks Öncesi Okullar Dezenfekte Edildi

Yks Öncesi Okullar Dezenfekte Edildi

25.6.2021

Burhaniye’de üniversiteye geçiş sınavları öncesi okullar dezenfekte edildi.

Bu sene Burhaniye’de de ilk defa yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi sınavların yapılacağı okullar Burhaniye Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak sınavlarda ter dökecek öğrencilerle beraber öğretmen ve idarecilerin sağlık koşullarını sağlamak adına çalışmalar yapan Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, özel olarak kurduğu dezenfekte ekibiyle sınavların yapılacağı okulları ve ceza infaz kurumunu detaylı olarak dezenfekte etti.

Burhaniye’de 5 okul ve bir Ceza İnfaz Kurumu’nda yapılacak sınavlar öncesi okullarda yapılan temizlik çalışmaları sonrası Belediye ekipleri, sınıflar, idare odaları, tuvalet, lavabo ve koridorlarda dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Özellikle sınıflarda sıralar ve masaların detaylı şekilde dezenfekte edildiği okullarda ve Ceza İnfaz Kurumunda sınava girecek öğrenci ve öğretmenlerin Covid virüsüne karşı sağlık tedbirleri alındı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Halk sağlığını önemsiyoruz. Çocuklarımız zorlu bir sınavda ter dökecekler. Onların sağlıklarını korumak için gerekli tüm çalışmaları aralıksız sürdürüyoruz. Sınava katılacak tüm geçlerimize girecekleri sınavda başarılar dilerim” dedi.

Burhaniye’de (YKS) yapılacağı okullar şu şekilde;

Ayşe Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Celal Toraman Anadolu Lisesi, Kemer Anadolu Lisesi ve Burhaniye T-Tipi Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak belirlendi.