Kızıklı’ya Hizmetler Devam Ediyor

Kızıklı’ya Hizmetler Devam Ediyor

24.6.2021

Kızıklı Mahallesi, Burhaniye Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerle gelişmeye devam ediyor.

Burhaniye Kızıklı Mahallesi, gerek altyapı, gerekse de üstyapı projeleriyle aralıksız süren çalışmalarla şekillenip gelişmeye başladı. Mahalleye son yapılan çalışmalarda bağ, tarla ve zeytinliklere giden yollar Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenerek açılmaya başlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan’ın çalışmaları yerinde incelediği yol açma ve düzenleme işlemleri Kızıklı mahallesinin genelinde yapılmaya başlandı. Burhaniye Belediyesi’ne bağlı iş makinelerinin aralıksız olarak çalıştığı Kızıklı Mahallesi, yaz ayları kadar kış aylarında da aldığı hizmetlerle gelişim göstermeye başladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in özellikle altyapı hizmetlerine verdiği önem ve talimatlarla mahallenin tüm eksikliklerinin giderildiği çalışmalar neticesinde, içme suyu hatlarının yenilenmesi, yağmursuyu kanallarının temizlenerek tamir edilmesi, dere ve kanalların açılmasına yönelik hizmetler tamamlanmıştı.

Köy halkının tüm taleplerine yerinde ve hizmet odaklı olarak cevap veren Belediye Başkanı Deveciler, mahallelinin isteği doğrultusunda köy meydanında atıl duran havuzu da ışıklandırarak faaliyete geçirilmesini sağlamıştı.

Sağlık ocağının daha kullanışlı olabilmesi için de çalışmaların yapıldığı Kızıklı’da, Başkan Deveciler ayrıca, Sinan Dede Türbesi’nin tadilat edilerek yenilenmesini sağlamış ve vatandaşların manevi değerlerine de hizmetlerini sürdürmüştü.

Kızıklı Mahallesi’nde yapılan hizmetlerin her alanda aralıksız olarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Deveciler “Burhaniye Belediyesi olarak, Kızıklılı hemşehrilerimin tüm talep ve isteklerini yerine getirebilmek noktasında çalışmalarımız sürüyor. Aldığımız teşekkür ve tebriklerde gösteriyor ki, Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar Kızıklılı vatandaşlarımız tarafından da beğeniliyor” dedi.