Zlombol Rallisi Burhaniye’de

Zlombol Rallisi Burhaniye’de

18.6.2021

Polonya’dan başlayarak her yıl Dünya’nın farklı ülkesinde kamp kuran “Zlombol Organizasyonu”bu sene Türkiye’de yapılacak. Organizasyona ev sahipliğini Burhaniye talip olan pek çok ilçeyi geride bırakarak yapacak.

Dünyaca ünlü Zlombol Rallisine ev sahipliği yapacak olan Burhaniye’de Polonya merkezli olan ve yetimhanelerdeki çocuklar için yardım amaçlı yapılan organizasyonda yaklaşık 150 klasik araç ve 400 kişi ,30 Haziran’da Burhaniye’nin mavi bayraklı Ören Plajı’nda 3 gün kamp yapacak.

Burhaniye Belediyesi, Burhaniye Turizm Tanıtma Derneği ve Altın Kampın işbirliğinde yapılacak organizasyonda, Polonya Katowiçe şehrinden yola çıkacak ve Doğu Bloku ülkelerinde üretilmiş klasik araçlar, bir dizi etapla farklı rotalarla belirledikleri ülkelerdeki bir şehirde final yaparak, kamp kuruyor.

Özel tasarlanmış klasik araçların, reklam alarak yetimhaneler için yardım yaptığı Zlombol organizasyonunun bu sene ki final durağı ise,Balıkesir’in Kuzey Ege bölgesindeki sahil ilçesi Burhaniye olacak.

2020 yılında yaklaşık 1100 araçla yapılması planlanan fakat pandemiden dolayı ertelenen ve bu sene yine pandeminin etkisinden dolayı 150 araca kadar düşen organizasyonun ev sahibi olan Burhaniye BelediyeBaşkanı Ali Kemal Deveciler “Ülkemiz adına Zlombol etkinliğine ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Etkinliğin amacı doğrultusunda, Ören Plajın’nda misafirlerimizin hem tatil, hem de eğlence adına rahat edebilmeleri için gerekli tüm hazırlıklarımızı tamamladık” şeklinde konuştu.